Правильне положення ліворукої дитини за столом є таким: спина пряма, груди не торкаються стола; ноги всією ступнею стоять на підлозі або підставці; голова трішки нахилена праворуч.
У класі за партою ліворука дитина повинна сидіти завжди ліворуч від свого сусіда так, щоб права робоча рука сусіда по парті не заважала ліворукій дитині писати.
Настільна лампа розташовується праворуч від дитини.
Руки повинні лежати на столі так, щоб лікоть лівої руки трішки виступав за край стола й ліва рука вільно рухалася по рядку зверху вниз, а права лежала на столі й притримувала аркуш (зошит).
Кисть лівої руки більшою частиною долоні повинна бути повернена до поверхні стола. Точки опори для кисті — нігтьова фаланга трохи зігнутого мізинця та нижня частина долоні.
Ручку кладуть на середній палець, на його верхню нігтьову частину. Нігтьова фаланга великого пальця притримує ручку, а вказівний палець легко кладуть зверху ручки (на відстані 1,5-2 см від пишучої кульки) — він керуватиме рухом пальців руки. Ручка рухається зліва направо (напрямок ручки — уліво, а рух кисті й пальців — управо).
Існують кілька способів письма лівою рукою.
Перший спосіб є дзеркальним відбиттям «праворукого» положення, їм найчастіше користуються діти, не навчені більш зручного й правильного прийому письма. Таке положення руки серйозно ускладнює процес навчання, тому що не всі зразки в зошитах (прописах) розташовуються ліворуч. Починаючи списувати запропонований текст, дитина не має можливості орієнтуватися на зразок, а тому спостерігається зменшення або збільшення розмірів літер у рядку й неправильне їх написання.
Другий спосіб. Кисть лівої руки з ручкою розташовується над рядком. Цей спосіб надає дитині можливість орієнтуватися на зразок або раніше написане і зменшує кількість помилок під час письма (саме до цього способу письма спонтанно та найчастіше приходять ліворукі діти).
Третій спосіб. Кисть лівої руки з ручкою знаходиться під рядком (це найбільш зручний спосіб письма, тому що дитині не доводиться вивертати кисть руки, добре видно зразок, не змазується раніше написане). Під час письма цим способом порушуються вимоги «праворукої» каліграфії: літери не мають нахилу вправо, швидше, навіть нахилені вліво, але це не настільки важливо, тому що багато хто з праворуких найчастіше пишуть із нахилом уліво. Головне — надати дитині можливість зручного для неї письма, максимально знизити ймовірність виникнення мимовільних помилок.
Зошит повинен лежати із нахилом управо так, щоб правий нижній кут сторінки, на якій пише дитина, був спрямований до середини її грудей. У міру заповнення сторінки права рука пересуває зошит нагору, при цьому нижній кут сторінки, як і раніше, спрямований до середини грудей дитини.
Ліворукій дитині важко орієнтуватися в зошиті, в рядку, вона не може відразу визначити сторону, з якої потрібно починати писати, плутає напрямок. У таких випадках ліву сторону аркуша варто маркувати кольоровим олівцем. Ліва рука дитини під час письма робить рухи, симетричні рухам правої руки, тобто рухам під час письма справа наліво.